In mijn vorige blog heb ik over onze reis naarToronto en Vancouver in Canada bericht en dat wij een #NomadCruise op de #HollandAmericaLine gingen maken van Vancouver via Alaska naar Tokio.
Hier dus mijn blog overonze tussenstops in Alaska. Onze eerste stop wasin Ketchican, een plaats in Revillagigedo island, Alaska.
Oorspronkelijk was Sitka geplant waar wij een mooie landtourgeboekt hadden, maar dat kon helaas vanwege de weeromstandigheden niet doorgaan; de golfen waren te hoog om aan te meren.
Nog een leuke anekdote: toen wij iets langer opons ontbijt moesten wachten, kwam de bediening en excuseerde zich. Ad zei: “dat
geeft niet, wij hebben tijd”, waarop de bediening antwoordde: “ja, hetheet ‘breakfast’ maar men moet zich niet haasten” 😊
Het werd dus niet Sitka maar Ketchikan. Hier maakten wij een mooie excursie naar het Totem Bight State Historical Park waar wij heel veel Totempalen van de Native Americans, de Tlingit, Haida and Tsimshian zagen. In het Totem Heritage Center worden oude palen tegen wind en weer beschermd.
Verder bezochten wij een indrukwekkende LumberjackShow.
Via de Golf van Alaska ging het verder naar Juneau, de hoofdstad van Alaska.
Voor de kleinkinderen kochten wij hier een paar leukeT-Shirts; wij konden deze met de mooie afdruk niet laten liggen 😊Iemand die heel veel van je houdt, heeft de hele reis naar Alaska gemaakt, om voor jou dit T-shirt te kopen.
Stella maakte een prachtige helikoptervlucht naar de gletsjers.
Enkele Nomads zagen ook een bruinbeer en een adelaar zijnprooi opeten.
Wij maakten met een klein overdekt voertuig een heel mooieexcursie naar de Tongass National Forest met zijn prachtige vegetatie. De Glacier garden is een van de meest interessante bezienswaardigheid in Amerika.
Voor een excursie met een walvisboot was helaas te weinigtijd, zo zagen wij alleen een walvismonument; wel zagen wij op een ochtend walvissen naast ons boot verschijnen.
Het was een heel mooie en bijzondere ervaring!
En hier nu twee lekkere recepten met Pollak, een lekkere Pazifische vis, die onder de naam Alaska - Zeelachs bekend is:
-Pollakfilet uit de oven
- Gebakken Pollakfilets met sausje
Eet smakelijk !
Laat graag een comentaar achter !